Keskmised kaherattalised traktorid tehaselt Krasnõi Oktjabr-Neva

Tehase kaherattaliste traktorite keskmine klass on esindatud aiatraktoritega MB-2 ja MB-3.

8 - 1

Aiatraktor MB-2 on kõige tuntum mudel, omamoodi tehase visiitkaart. Tootmist alustati 1985. aastal, kui tehas lasi välja esimese kaherattalise traktori – MB-1. Tasub mainida, et tänapäeval on see aiatraktor Venemaal populaarseim ja kõige ostetavam.

Kaherattalise traktori MB-2 tehnilised näitajad:

  Mitmeastmeline käigukast (4 + 2) pakub kiiruste laia valikut.
8 - 3 Ainulaadne, ilma analoogideta hammasratas-kettreduktori konstruktsioon kindlustab tõmbejõu vähemalt 180 kgf, mis kindlustab kõrge tootlikkuse töötamisel rasketel pinnastel. Fotol on näidatud 500 töötunni järel lahti võetud aia- ja põllutöödel kasutatud kaherattalise traktori reduktor.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Freeside lihtne kinnituskonstruktsioon lubab suurendada masina haardelaiust kuni 180 cm (8 freesiga).
8 - 5 Juhtkangid (fotol punast värvi) on valmistatud kõrgkvaliteetsest plastikust, spetsiaalselt konstrueeritud juhtraua vibratsiooni leevendi alandab kasutaja koormust.
8 - 6 Liikumise käigus rooli kõrguse ja pöördenurga reguleerimise laiad võimalused. Fotol on roolisammas meelega pööratud kõrvale ja selle kangid lükatud vastassuunas üles-alla.
8 - 7 Spetsiaalne juhtraud aiatraktori roolil lubab maha võtta ühelt rattalt blokeering ja seega vähendada pöörderaadiust.Fotol on punane juhtraud selle toimingu tegemise asendis.
8 - 8

Eriline rehvi turvisemuster kindlustab kaherattalise traktori kõrgendatud äbivuse ja rataste isepuhastatavuse niiskel pinnasel töötamisel.

8 - 9 On konstrueeritud ja toodetakse mitmed ripp- ja haakeseadmed, mis võimaldavad muuta aiatraktori kasutamist aastaringseks. Fotol on esindatud vaid väike osa selliste mullaharimiseks ja aiatöödeks ettenähtud seadmete  laiast valikust.
8 - 10

Ripprakiste hulgas on raskused, mis paigaldatakse aiatraktori esistangele ja seega tõstetakse agregaadi kogukaalu, mis on eelistatav agrotehniliste operatsioonide teostamisel.

 

Негодный коллаж № 3 Paigaldatakse erineva (professionaalse, poolprofessionaalse ja amatöörklassi) motoressurssiga parimad mootorid maailma juhtivatelt  tootjatelt, liidritelt mootoriehituse alal, mis on kindla ja kauaaegse töö pant.

 

Tehnilised andmed:

  • Gabariitmõõtmed….. on mitte üle 1740 х 650 х  1300 mm
  • Mass….. on 88-98 kg
  • Rattaroobas….. 320 mm, pooltelje pikendustega….. 570 mm
  • Jõuülekanne….. on kiilrihmaülekanne pingutusrulliga ja kett-hammasratta ülekandemehhanism
  • Käikude arv….. 4 – edasi, 2 – tagasi
  • Kultiveerimise sügavus….. 20 cm
  • Freeside pöörded….. 20-160 p/min
  • Kiirus kündmise….. alates 1,8 km/t
  • Transportkiirusl….. kuni 12,3 km/t

Kaasaegset kaherattalist traktorit MB-2 iseloomustab erakordne töökindlus ja suur vastupidavusvaru. Seda võib soovitada professionaalidele kasutamiseks nii väikestes põllumajandus- kui ka kinnisvarahoolduse alal tegutsevates  ettevõtetes erinevate puhastus- ja haljastustööde tegemiseks. Kuid suuremal määral sobib MB-2  talumajandusse, talunikele igapäevaste talutööde tegemiseks, samuti neile, kes elavad eramajades ja aastaringselt suvekodudes ning vajavad erinevaid abivahendeid oma maja, majaümbruse hooldamiseks ja aiamaadel töötamiseks. Ja kõik see tänu suurele arvule mitmesuguseid lisaseadmeid. Seepärast ühes selliste igapäevases taluelus tavaliste agrotehniliste operatsioonidega nagu kobestamine, kündmine, vagude lõikamine, muldamine, juurviljakoristus on kaherattalisele traktorile MB-2 jõukohased ka muud sama tähtsad ja töömahukad tööd, mis saadavad eramajas elamist ja igapäevast majapidamist.Need on esmajärjekorras muru ja heina niitmine (eriti heina niitmine suurtel aladel ning selle talveks tegemine), koormate vedamine (näiteks küttepuude  varumisel ja metsast vedamisel), aia- ja juurviljamaade kastmine (eriti põuaajal), hoovide ja teede puhastamine (eriti talvel äsja sadanud lumest) ja palju teisi töid. Ühesõnaga MB-2 sobib paremini kui mingi muu agregaat talunikule, kellel masin ei jää suuremaks osaks ajast asjatult seisma (kuidas see enamuses motofreeside ja muruniidukitega on), vaid jääb nõutuks kogu aja vältel.  Kusjuures selle nõutust võib piirata vaid asjaolu, kas kasutajal on olemas erinevate tööde tegemiseks vajalikud ripp- ja haakeseadmed.