Rasked kaherattalised traktorid

Raskete klassi kuuluvad kaherattalised traktorid võimsusega vähemalt 9 hj ja kaaluga üle 100 kg.

9 - 7

Need kaherattalised traktorid on mõeldud suurte, mis tahes pinnasega alade töötlemiseks. Traktorid on välja töötatud intensiivseks kasutamiseks suurte koormuste juures ja on valmis tööks ükskõik millistes, isegi kõige keerulisemates tingimustes.

Rasketel kaherattalistel traktoritel on omad konstruktsioonieripärad:


E s i m e n e: neil on käigukast, see aga on juba täiesti teine, kõrgem tehniline tase. Suurem käikude arv – see on võimalus valida just püstitatud ülesandele enam sobiv pinnasefreesi pöörlemiskiirus.

  Nii on esimene käik (madalam) vajalik kündmisel, muldamisel ja juurviljade väljakaevamisel. Teine käik kiirusega vahemikus 90-140 p/min kindlustab mis tahes pinnaste kvaliteetse kobestamise. Kolmas käik (kõrgem) tasandab pindmist kihti ja kobestab seda kvaliteetselt peenemateks fraktsioonideks. Kolmas käik on vajalik ka umbrohust puhastamisel, kui tänu suurele pinnasefreesi pöörlemiskiirusele aiatraktiori freeside hambad ei lõiku sügavale maapinda, vaid ainult lõikavad efektiivselt umbrohu juuri  2-4 cm sügavusel.

9 - 2

T e i n e: sõltumatu jõuvõtuvõll, mida ei ole mitte ühelgi teisel miniagrotehnika klassi masinatel. Jõuvõtuvõlliga ühendatakse aktiivsed tööseadised (freesid kobestamiseks ja kündmiseks, heinaniiduk, lumekoristaja jms.), kusjuures ühendamine toimub mitte  rihmaratta ega kiilrihma kaudu, kuidas see toimub näiteks keskmist klassi kaherattalistel traktoritel, vaid mootori võlli pöörlev liikumine edastatakse töömasinale võllihammaste kaudu. Selline hammasliide on tänapäevaks kõige kindlam ja vastupidavam.

K o l m a s: spetsiaalsed juhtkangid, mis on iseloomulik ainult professionaalsele minitehnikale. Nii on aiatraktori käivitamiseks paigaldatud siduri-, kiirpeatamise kangid ja mootori käivitustakisti, mis välistavad juhuslikku käivitamist laste või kõrvaliste isikute poolt. Kiirpeatamiseks on välja töötatud ka kindel süsteem, kui piisav on ainult käsi STOP kangilt ära võtta (kiirpeatamise kang) ja aiatraktori mootor jääb kohe ise seisma. Põllul aga töötades ei ole vajadust kogu tööaja vältel hoida sidurkangist kinni, nagu seda näeb ette muu minitehnikaga töötamine, sest pikaajalisel professionaalsel kasutamisel on see  küllalt väsitav. Need spetsiaalsed juhtlangid tõstavad turvalisuse taset ja tagavad mugavuse agregaadiga töötamisel.

N e l j a s: diferentsiaal-poolteljed, mis annavad võimaluse pöörata ühte ratast teise suhtes.

9 - 3

See on väga mugav manööverdamisel põllul või väikse juurviljaaia ääres, kuna kaherattaline traktor ei vaja palju vaba ruumi.

Loetletud konstruktsiooni eripärad on iseloomulikud ainult professionaalsele tehnikale. Seepärast selle klassi kaherattalisi traktoreid nimetatakse rasketeks professionaalseteks kaherattalisteks traktoriteks.

9 - 4

Pinnasefrees on rasket klassi kaherattalistel traktoritel asetatud metallkorpusesse ja selle parameetrid on erinevatel mudelitel sarnased. Nii on haardelaius 70-80 cm, seda moodustavad mitu sektsiooni, mis on omavahel kinnitatud poltidega. Vajadusel võib neid sektsioone maha võtta ja seega vähendada haardelaiust. Pinnase töötlemissügavus on ka standardne – 2-14 cm, seda reguleeritakse spetsiaalse, metallkesta paigaldatud  reguleerimismehhanismi abil.

Rasked kaherattalised traktorid varustatakse 4-taktiliste bensiin- ja diiselmootoritega, kuid ainult professionaalse taseme mootoritega, mis on tingitud selle tehnika professionaalse klassiga, mis eeldab intensiivset kasutamist.

Rasketele aiatraktoritele  paigaldatakse suurima vastupidavusvaruga tugevdatud reduktorid, milles on välistatud kõik teised ühendused peale vastupidavate ja võimsate hammasratasliidete, mis valmistatakse lisaks kõrgkvaliteetsest metallist, nagu seda nõuabki tööks keerulistes tingimustes programmeeritud professionaalne tehnika.

Raskeid kaherattalisi traktoreid koos nende haakes oleva käruga saab kasutada transpordivahendina põllumajandus- ja teiste koormate vedamiseks ja praktiliselt kõikidel mudelitel on sellised kärud.9 - 5 - без строчки

Töötada raske aiatraktoriga on lihtne ja mugav, nagu ei mingi teise agregaadiga. Aiatraktori konstruktsioon ise teenib ühte eesmärki: muuta pikaajaline töö võimalikult turvaliseks ja hõlbustada see maksimaalselt. Pärast vajalike vilumuste omandamist muutub töö naudinguks.

Millal aiatraktor aitab maad harida

Minitehnika hulgas on rasked kaherattalised traktorid kõige kallimad. Vaatamata nende kõrgele maksumusele (eriti võrreldes motofreesidega)  on nende soetamine täiesti õigustatud, sest need masinad on suurtraktoritest mitu korda odavamad ja suurtel aladel tasuvad kulud end kergesti.