Ratasliides

Ükskõik milline kaherattaline traktor – see on seade, mida tuleb juhtida seistes, pidevalt jalgadel olles. Selles on kaherattalise agrotehnika erinevus ja paljude jaoks ka ebamugavus. Olukorra muutmiseks ja selleks, et kaherattalisest traktorist saaks neljarattaline minitraktor on olemas selline seade nagu ratasliides.

Ratasliides kujutab endast keevitatud raami, millele on paigaldatud iste, istme taga on haakeseadis ripp- ja haakeseadmetele. Ratasliidese raam on tehtud nii, et seda saaks „murda“, st muuta rataste rööpme laiust poolteljete arvelt. 

Laia rööpme puhul ratasliidesele paigaldatakse metallist veokast ja aiatraktorit kasutatakse transpordivahendina koorma vedamiseks (transpordi asend). Kitsa rööpme puhul aiatraktori ette paigaldatakse niiduk, lumepuhur, lumesahk jne. või siis ratasliite taha spetsiaalsele haakega raamile paigaldatakse ader, muldaja jt. või kinnitatakse kartuliistutaja (tööasend).   Töö kergendamiseks ratasliidesel on olemas juhtimiskang rippmehhanismi reguleerimiseks, mis tagab  rippriista tõstmist/allalaskmist mulla sisse. 

Kaherattalise traktori ja ratasliidese niisugune konstruktsioon muudab kaherattalise tehnika kergeks ja mugavaks neljarattaliseks mini-traktoriks, mis võimaldab istudes teha nii põllu- kui ka kommunaalmajanduse tarbeks erinevaid töid. 

Tehnilised andmed:
Transpordiasend:
– liikumise kiirus (transpordi)

10 km/h

– kandejõud

350 kg

– kere sisemõõtmed

940 х 810 х 225 mm

– rataste rööbe

 1100 mm

– mass

90 kg

– veokasti mahalaadimine

tagasi

Tööasend:
– liikumise kiirus (töö)

2-3 km/h

– rataste rööbe

600 mm

– mass

72 kg